Hledáte ten správný způsob, jak automaticky aktualizovat pluginy ve WordPressu? Tak jste zde na správném místě, protože vám poradíme jak na to.

Automatická aktualizace pluginů ve WordPressu má několik výhod. Například dokáže ochránit vaše webové stránky před napadením hackery a škodlivými hrozbami, ale také vám dokáže nabídnout nejnovější funkce pluginů.

Ale co je tou největší výhodou, pokud povolíte automatické aktualizace pluginů už se nebudete muset starat o to aby vše pluginy byly aktuální a nemusíte aktualizaci zadávat ručně.

V našem článku se dozvíte, jaké výhody přináší automatické aktualizace WordPress pluginů a také vám poradíme jaké pluginy pro automatickou aktualizaci jsou nejlepší.

 

Proč aktualizovat pluginy?

Pokud budete pravidelně aktualizovat pluginy na vašich webových stránkách, můžete předejít například:

  • Škodlivým hrozbám
  • Hackerskými útoky
  • Snížíte pravděpodobnost ohrožení webových stránek
  • Díky pravidelné aktualizaci budete mít hned k dispozici nejnovější funkce pluginů

( Chtěl bych zde zmínit, že vím jaké to je z vlastní zkušenosti pokud necháte webové stránky chvilku běžet bez aktualizaci pluginů.. Moje webové stránky pro klienta byly napadeny Hackery přes FTP účet. Naštěstí díky pravidelnému zálohování byly navráceny všechny data zpátky. Ale byl to boj.. Proto vám radím, nepodceňujte automatické aktualizace).

„Začátečníkům“ bych zde rád ve zkratce a jednoduchosti vysvětlil, proč je dobré tyto pluginy aktualizovat pravidelně a jak se mohou Hackeři dostat do vašeho účtu.. Každý plugin jednou za „čas“ vydává aktualizace, z toho důvodů že vývojáři přišli na některé chyby a hrozby které by mohly vaše webové stránky ohrozit. A nebo daný plugin byl napaden.. Těch důvodů je zde více, ale chtěl bych zde jenom zmínit ty nejzákladnější. Po těchto událostech vývojáři vydají Update aby byly tyto chyby odstraněny, a nemohl být daný plugin zneužit.

 

Není to však nic složitého, nejdříve se podíváme jak vypadá plugin který potřebuje aktualizovat. Jděte do ovládacího panelu vašich webových stránek. Klikněte na – Pluginy – Přehled pluginů.

Zde uvidíte všechny pluginy které máte nainstalovat pro vaše WordPress webové stránky. Pokud některý z vašich pluginů není aktualizovaný, objeví se u něj oranžový rámeček a v rámečku budeme moc míc na výběr Upgradovat nyní.

Pluginy můžete aktualizovat postupně jeden za druhým, nebo stačí zaškrtnout vybrané pluginy které chcete aktualizovat a dát Hromadnou akci.

 

Nejlepší wordpress Pluginy pro  automatickou aktualizaci

Na internetu můžete najít nepřeberné množství pluginů, které jsou vhodné pro Automatickou aktualizaci. My si zde však zmíníme ty nejlepší a nejvíce osvědčené.

1. Easy Updates Manager

Easy Updates Manager je velmi výkonný plugin, který dokáže pod jednou střech spravovat všechny možné druhy aktualizací. 

esay-updates-manager

Tento plugin je vhodný pro ty, kteří chtějí mít absolutní kontrolu aktualizací na svých webových stránkách. Pokud chcete vidět nastavení plugin musíte kliknout na – NástěnkaNastavení aktualizací – A zde si můžete nastavit vše co potřebujete.

automaticke-aktualizace wordpressu

V První záložce Obecné, je zde nastavení opravdu mnoho. Jedná se o základní obecné nastavení. Pokud budete listovat dále v záložkách tak můžete vidět že si můžete nastavit a nebo zakázat automatické aktualizace pro Pluginy atd atd.. Je toho opravdu mnoho.

Potřebujete s něčím poradit? Napište nám… info@marketin.cz

 

Podobné příspěvky

Napsat komentář