GeneratePress je skvělá, rychlá a bezpečná WordPress šablona, která je velmi populární! To dokazují přes 4 000 000 miliony stažení a recenze více jak 90 0000 spokojených zákazníků. WP šablona nabízí Free nebo i PRO verzi.

Šablona se zaměřuje především na rychlost, bezpečnost, použitelnost a dostupnost.

Jak nainstalovat šablonu?

Šablonu můžete nainstalovat v rozhraní WP, stejně jako ostatní šablony. A nebo si jej můžete stáhnout z oficiálních stránek Generatepress v podobě .zip souboru.

Ukážeme si jak nainstalovat šablonu skrz WordPress.

V rozhraní klikněte na Šablony → Instalace šablon a do vyhledávácího políčka napíšete Generatepress.

Poté co zadáte dotaz do vyhledávání, ukážou se vám následující výsledky které hledáme:

Klikneme na šablonu a dáme Instalovat → Aktivovat.

Po aktivaci nainstalované šablony se vám zobrazí šablona podobná této:

Nastavení šablony

Do nastavení šablony se dostane následovně: Vzhled → Generateress.

Pokud vlastníte free – základní verzi, budete mít na výběr jenom omezená nastavení šablony.

Na výběr zde máme nastavení:

 • Základní informace – můžete nastavit název webu, popis webu, logo a favicon (ikonka webu)
 • Color options – nastavení globálních barev pro celý web. Zde můžete nastavit všechny různá nastavení barev pro každou sekci zvlášť.
 • Typography system – nastavení fontu a typografie webových stránek
 • Možnosti rozvržení – možnosti rozvržení pro patičku, primární navigaci, záhlaví, prostor a postranní panely.

Bohužel pokud si nezaplatíte PRO verzi, můžete nastavovat maximálně tyto přizpůsobení, které jsme si zde zmínili.

Následně vám ukážeme co nabízí PRO verze a kde jí koupit.

Free vs Premium verze

Pokud uvažujete o koupi PRO verze, budete mít na výběr tyto dva balíčky.

Máme zde na výběr 2 balíčky. První balíček je za 59 dolarů a druhý za 249 dolarů. Jaký je mezi nimi rozdíl?

YEARLY: nabízí balíček služeb stejný jako za 249, akorát pozor.. Budete mít pouze 1 roční update aktualizací, prémiový support a podobně.

LIFETIME: tento balíček je dražší, stojí totiž více jak 249 dolarů, ale za to budete mít doživotní support, aktualizace a mnoho dalšího..

Jaký balíček se rozhodnete koupit, je na vás. Pokud ale stavíte nějaký projekt nebo webovou stránku a podobně, určitě doporučujeme zakoupit PRO verzi.

Zakoupit PRO verzi Generatepress můžete přes náš odkaz zde.

Jaké služby nabízí PRO verze?

PRO verze vám nabídne skoro neomezené možnosti nastavení šablony:

Jak si můžete všimnout, na pravé straně ve sloupečku máme tlačítko Deativate, to znamená že si můžeme aktivovat a deaktivovat zvolená nastavení. Zde si řekneme k čemu různá nastavení jsou.

 • Backgrounds: můžete nastavit obrázky na pozadí, nebo také upravit prvky HTML.
 • Blog: nastavení příspěvků a blogů.
 • Copyright: nastavení autorských práv v zápatí webových stránek.
 • Zakázat prvky: můžete zakázat prvky na konkrétních stránkách.
 • Elements: díky editoru bloků, můžete vytvořit pokročilé úpravy v HTML.
 • Menu plus: nastavení pevné navigace, panelu a nebo také si můžete pohrát s mobilním nastavením.
 • Secondary Nav: můžete přidat na svůj web druhou sekundární navigaci.
 • Site library: knihovna stránek → můžete stahovat a instalovat předem připravené šablony
 • Rozestupy: rozestup prvků

Site library

Site library slouží k tomu, pokud chce importovat předpřipravené šablony na váš WordPress. V nastavení GP v horní liště budete mít záložku Site Library.

Na výběr zde budete mít několik šablon všeho druhu, ať už budete chtít Business, e-Commerce nebo Blog. Máte na výběr mezi šablonami, které jsou optimalizované pro úpravu v Elementoru a nebo Beaver Builderu.

Instalace jakékoliv šablony je lehká a na jedno kliknutí. Stačí kliknout na vámi zvolenou šablonu, otevře se vám panel kde bude modré tlačítko Get Started.

Jak nainstalovat GP Premium

Pokud jste si zakoupili placenou verzi, musíte se přihlásit na stránkách Generatepressu plugin i šablonu, která se musí naimportovat ručně do WordPressu.

Pokud už máte nainstalovanou free šablonu GeneratePress, bude vám stačit stáhnout pouze GP Premium. Stačí kliknout na DOWNLOAD a stahování začne během chvíle.

Po tomto je důležité jít do administrace vašich webových stránek a kliknout na Pluginy → Instalace pluginu → a nahoře kliknout na tlačítko → Nahrát plugin. Poté klikneme na Vybrat soubor a zvolíme stažený .zip soubor.

Uložený .zip soubor se bude jmenovat gp-premium-2.1.2..zip. Nebo nějak podobně…

Po nahrání pluginu a instalaci jej musíme aktivovat.

Šablony ke stažení

Už jsme zde již zmínili, že na výběr máte ke stažení šablony v kategorii Business, E-COMMERCE a Blog. Máte zde na výběr mezi desítky šablon, a jedna je hezčí než ta druhá.

Jaké všechny šablony si můžete stáhnout? Search, Shop, Scribe, Freelance, Marketer, Dev, Realtor, Connections, Driver, Crypto, Construction, Health, Donate, myPet, Cloud, Relay, Stream, Clinic, Summer Camp, Movement, Capital, Portfolio, Geek, Mason, Frame, Flow, Vinyasa, Coach, Tmrland, Solo, Emerald, Idea, App, Ethos, Landing, Avery, Wired, Decor, Studio 7, Feather, Aroma, Split, Dance, Read, Agency, Niche, Slideout, Java, Arctic, Service, Imprint, Access, Vacation, Digital Creative, Mentor, LearnEd, Volume, Mellow, Abstract, Spacious, Article, Charge, Tasty, Grill, Broadcast, Rumor, Merch, Bold, Vibe, Liberte, Prime, Dispatch, Uno, Trade, Pivot, Branded, Target, Pixel, Sider, Seller, Aspire, Peak, Studio, Horzion, Wordsmith, Nouveau, Artisan, Catalyst a Classic. → Některé šablony se dají upravit v Elementoru nebo v Beaver Builderu.

Nastavení názvu a popisu webu

Nastavení základní informací o webových stránkách je velmi důležité, protože pokud uživatelé nebo kupující narazí na vaše webové stránky ve výsledku vyhledávání zobrazí se jim právě to, co zde máte napsané.

Pokud jste přihlášení do WP administrace, stačí kliknout v horní liště na tlačítko Přizpůsobit. Nebo v administraci na Vzhled → Přizpůsobit.

Do kolonky Název webu zadáme název vašich stránek, a nebo o čem se stránky zabývají. To samé napíšeme do popisu webu.

Nastavení loga

Přidání loga na vaše webové stránky, je velmi důležitým faktorem. Protože logo je vaše značka, a to s čím vás mají uživatelé spojeni.

Klikneme na tlačítko Vybrat logo → Vybrat Soubor → a nahrajeme logo. Dejte si však pozor, logo musí být ve správném formátu, jinak se nahraje ve špatné velikosti.

Nastavení ikony webu

Ikonka neboli favicon je taky důležité mít na svých webových stránkách. Tato ikonka se zobrazí na liště vedle názvu vašich webových stránek.

Podobné příspěvky

Napsat komentář