Domů » Google trends: k čemu slouží?

Google trends: k čemu slouží?

0
(0)

Google trends patří k jedním nejpoužívanějším a volně dostupným SEO nástrojům. Jedná se o šikovnou službu od společnosti Goggle, která vám pomůže vyhledat ve světě co právě teď frčí podle vámi zvolených témat.

Vyhledávat můžete podle země, dat, výběru kategorií a nebo si můžete zvolit zda chce vyhledávat na webových stránkách, obrázkách a nebo nákupech atd..

Můžeme si třeba říct příklad: vlastníte blog nebo webové stránky které se zaměřují na psaní článku ohledně téma Fitness. Ale docházejí vám nápady, a nevíte už o čem psát → stačí rozkliknout stránky Google trends kde si zadáte klíčové slovo, datum, zemi a služba už vám vyfiltruje nejhledanější klíčová slova na vámi zvolené téma.

Vyhledávání

Google trends naleznete na těch stránkách: trends.google.com → po rozkliknutí odkazu, se přesměrujete na hlavní stránku, která bude vypadat následovně:

Na úvodní obrazovce budete mít uprostřed vyhledávací políčko pro klíčová slova. Pokud uvnitř pole napíšete například klíčové slovo Fitness → zobrazí se vám nabídka témat/slov na dané slovo:

Jak si můžete všimnout, zobrazily se nám na výběr témata:

  • Fitness
  • Fyzická zdatnost
  • Planet Fitness
  • LA fitness

Pro lepší ukázku, si zobrazíme hledaný výraz Fitness → pokud klikneme na dané téma, přesměrujeme se na statistiky trendů vyhledávání:

Jak můžete vidět, v liště pod hledaným výrazem máme na výběr:

  • Zemi
  • Období zpětně
  • Kategorie výrazu
  • Pokud chcete vyhledávat výraz na webu, nákupech, obrázkách atd..

Na dalším obrázku můžete vidět zájem o také slovo podle regionu a nebo také související dotazy a témata.

Související témata a dotazy jsou za mě velkou výhodou. Služba trends vám dokáže díky tomu ukázat, jaká jsou další podobná nebo související témata nejvyhledávanější.

Díky těmto službám, je Google trends velmi populární pro blogery a také jako kvalitní SEO nástroj zdarma.

Porovnání

Ještě bych zde chtěl zmínit několik věci a výhod. Patří zde například Porovnání → do vyhledávání můžete dát 2 klíčová slova (další můžete přidávat nebo ubírat) nebo témata a uvidíte statistiku porovnání hledanosti podle grafu:

Google trends mezi lidmi není až zase tak známý, ale přitom má obrovský potenciál z pohledu SEO. Tento nástroj je velmi důležitý pro tvorbu kvalitního obsahu na vašich stránkách.

Problém totiž nastává ve chvíli, kdy chcete sami vytvářet nějaký obsah a nevíte si rady o jakém tématu máte psát. Služba je také vhodná i pro obchodníky a prodejce, které budou chtít zlepšit svoje marketingové úsilí

Díky nástroji dokážete objevit ty nejvyhledatelnější témata na internetu.

Služba také nabízí zobrazit Trendy roku, události roku a žebříčky toho nejlepšího.

Jak se vám líbil článek?

Hodnocení 0 / 5. Kolik lidí hlasovalo 0

Tento příspěvek nemá zatím žádný hlas! Buďte první!

Napsat komentář