Náhledový obrázek u příspěvku ve WordPressu je v dnešní době takřka nepostradatelný a důležitý. Ovšem někteří lidé tento obrázek nenastavují.

Proč je tento obrázek důležitý? Obrázek se zobrazí na pravé straně u příspěvku, ve vyhledávači, na sociálních sítích a nebo při sdílení na různých platformách. V tomto článku vám ukážeme krok za krokem, jak lehce přidat náhledový obrázek k příspěvku.

 

Jak přidat náhledový obrázek ve WordPressu?

Přidání náhledového obrázku je opravdu lehké. Pokud používáte klasický WordPress editor, stačí otevřít příspěvek a v pravém rohu budete mít nastavení příspěvku jako: Publikovat, rubriky atd.. a na konci budete mít Náhledový obrázek. Pokud chcete přidat obrázek k příspěvku, klikněte na Zvolit náhledový obrázek.

zvolit-nahledovy-obrazek

Pokud kliknete na Zvolit náhledový obrázek, otevře se vám okno kde budete mít na výběr k vybrání Náhledové obrázky které již máte nahrané na vašich webových stránkách.

Máte zde na výběr 2 možnosti, buď vybrat Náhledový obrázek který už je zde nahrán, nebo ve větším případě musíte kliknout v levém rohu Nahrávání souborů + vybrat soubor = tím nahrajete soubor z počítače.

zvolit-nahledovy-obrazek-divi
V pravém rohu uvidíte nadpisy jako: Alternativní text, Název, Titulek, Popis. Tyto věci je dobré vyplňovat (napsat popis obrázku a co se na něm nachází), kvůli SEO a Indexaci obrázků. To už je ale téma na delší vyprávění, o kterém si napíšeme článek zvlášť někdy jindy.

Rád bych zde také zmínil, že je dobré fotografie nahrávat v co „nejmenší“ velikosti. Myslíme to tak že je dobré před nahráním zvolit Kompresi obrázku jak už za pomocí Pluginů pro optimalizaci obrázků, a nebo upravit fotografii pomocí Photoshopu na menší velikost.

Podobné příspěvky

Napsat komentář