Překlad WordPress šablony i pluginy do češtiny je čím dál tím více žádanější, z toho důvodu že většina šablon je v Anglickém jazyce. Dneska jsme si pro vás připravili návod, jak přeložit WordPress šablonu do češtiny pomocí pluginu Loco Translate.

Plugin Loco Translate pomáhá nejen překládat šablony „ručně“, ale také pomůže s automatickými překlady.

Jak nainstalovat plugin Loco Translate?

Klikněte na administraci webových stránek ve WordPressu. Poté v menu klikněte na Pluginy – Instalace pluginů – a na pravé straně budete mít vyhledávací políčko Hledat plugin.

instalace-loco-translate

Do vyhledávacího pole napište Loco Translate. Poté se vám zobrazí vyhledávací dotazy na tento plugin.

loco-translate-instalovat

Klikneme na tlačítko instalovat, a po instalaci na tlačítko Aktivovat. Díky tomu se nám naistaloval požadovaný plugin.

Když už máme plugin nainstalovaný, v levém menu skoro na konci dole se vám zobrazí tento plugin. Klikneme na Loco Translate, aby jsme mohli tento plugin začít nastavovat a překládat WordPress šablonu.

loco-translate-nainstalovany-plugin

Po kliknutí na nastavení pluginu se vám zobrazí tato stránka. Jak můžete vidět v první kolonce Aktivní šablona: budete mít nastavení šablony pro český jazyk. Jako druhá kolona budete mít na výběr přeložení pluginů do českého jazyka.

vitejte-v-loco-translate

Máme zde nainstalovanou pro ukázku šablonu Adamos. Pokud na ní klikneme zobrazí se nám nastavení překladu.

sablona-adamos

Na výběr máme

  1. Přehled – zde se dá nastavit překlad pro šablonu
  2. Konfigurace – Nakonfigurování balíku šablony
  3. Pokročilé – Můžeme zde změnit název,  soubor šablony atd..

V první případě musíme nahrát nový jazyk, a poté klikneme na upravit šablonu. Díky tomu se dostaneme do nastavení a překladu wordpress šablony do češtiny.

Pokud projdete všemi kroky, zobrazí se vám všechen zdrojový text který se na stránkách zobrazuje.

prelozeni-wordpress-sablony-loco-translate

Jak můžete vidět,  zobrazí se vám anglický text. Pokud klikneme například na Color scheme, tak dole v okénku se vám zobrazí Zdrojový text – Color scheme. A do okénka pod ním Kontext, napíšete český překlad. V našem případě zde napíšeme barevné schéma. Poté se vám zobrazí nahoře modré tlačítko Uložit.

loco-translate-ulozit
loco-translate-ulozit

Pokud kliknete na toto tlačítko, přeložený text se vám uloží a už pokaždé kde bylo v šabloně napsané Color scheme, tak se vám zobrazí přeložený text: Barevné schéma.

Takhle lehce se dá přeložit šablona nebo plugin.. V příštím díle si probereme krok za krokem jak přeložit Woprdress plugin.

Podobné příspěvky

Napsat komentář