Máme tu novou aktualizaci WordPressu a to 5.9 „Josephine“. Tato aktualizace nabízí mnoho novinek, především se šablonou Twenty Twenty-Two.

 

twenty-twenty-to-templates

Jedná se o první blokovou šablonu v historii WordPressu. Tato bloková témata dokážou nabídnout velkou možnost vizuálních nastavení. Dokáže upravovat barevná schémata, obrazové filtry, šablony stránek, kombinací písmen a to vše lehce z editoru webu.

Pokud máte nainstalovanou šablony Twenty Twenty two a aktualizujete WordPress na verzi 5.9, uvidíte jí u ostatních instalovaných motivů.

sablona-twenty-twenty

Šablona Twenty Twenty Two není pouze jediná bloková šablona, která je kompatibilní s novou aktualizací 5.9. Vývojáři slibují že do budoucna motivy v adresáři Themes budou rozšiřovat.

Pokud začnete používat některý z těchto motivů, už nebudete muset nastavovat vše přes tlačítko Přizpůsobit, místo toho budete moci upravovat šablonu v sekci Site editor.

nastaveni-5.9

Díky nové aktualizaci bloky obsahují nové navigační prvky.

Další vylepšení a aktualizace

Pokud máte rádi blog, tak nové vylepšení vám pomůže zlepšit jeho tvorbu.

nastaveni-blogy-aktualizace

Lepší ovládání bloků

Nová aktualizace 5.9 obsahuje nové typografické nástroje, flexibilní ovládací prvky, jemnější ovládání detailů, jako jsou mezery, okraje a další. Díky tomu vám pomůže zlepšit nejen vzhled.

lepsi-voladani-prvku-aktualizace

Síla vzorů

Adresář vzorů WordPress je domovem široké škály vzorů bloků vytvořených tak, aby vám šetřily čas a rozšiřovaly funkčnost vašeho webu. A dokážete je upravit, podle vašich představ. Potřebujete zlepšit nebo vytvořit zápatí? Dokážete je vyměnit pomocí pár kliknutí.

Díky zobrazení téměř na celou obrazovku, jenž dokážete vidět jemné detaily, usnadňuje průzkumník vzorů porovnat vzory a vybrat ten, který vaši uživatelé potřebují.

lepsi-ovladani-prvku-aktualizace

Přepracované zobrazení seznamu

Nová WordPress verze 5.9, vám dokáže zobrazení seznamu obsahu přetáhnout přesně tam, kam chcete. Správa složitých dokumentů je také snazší: jednoduché ovládací prvky umožňují rozbalovat a sbalovat sekce při vytváření webu.

prepracovane-zobrazeni-seznamu

Lepší blog galerie

Upravte styl každého obrázku v galerii jinak, nebo je vytvořte všechny stejné, kromě jednoho nebo dvou. Nebo změňte rozvržení přetažením.

Podobné příspěvky

Napsat komentář